Nyt fra havnechefen

Kære medlemmer

I slutningen af denne uge udsender vi den årlig opkrævning for kontingenter m.m.. Betalingsdatoen er 1. februar om du er tilmeldt Betalingsservice eller automatisk kortbetaling via den velkomstmail, der tidligere er udsendt.

Er du fra tidligere år tilmeldt Betalingsservice, skal du ikke foretage dig noget. Din tilmelding er flyttet med over i vores nye medlemssystem.

Da vi har taget et helt nyt system i brug, håber vi på, at I vil tilgive os, hvis der i forbindelse med overflytningen opstår enkelte fejl. Vi lægger os i selen for at få disse rettet så snart vi bliver bekendte med dem! Vi vil derfor bede jer om at have et ekstra øje på den betalingsadvisering som I modtager i slutningen af denne uge. Her kan I se, hvad I bliver opkrævet for. I vil modtage en særskilte mail for hver af de ydelser som I er tilmeldte. Det er ikke optimalt, og vi arbejder på fremadrettet at kunne samle det i én mail. Er du tilmeldt Betalingsservice, så tjek også gerne den specifikation, du modtager fra dem. 

Hvis du opdager nogle fejl så kontakt mig på bogholderi@sundby-sejlforening.dk, så vi kan få dem rettet.

Vi glæder os over at være i gang med et nyt medlemsystem og til at kunne fortælle jer meget mere omkring de nye muligheder det giver jer som medlemmer – og tak for jeres tålmodighed her i opstartsfasen!

Med sejlerhilsen

Karsten K. E. PudselykkeHavnechef